loader image

Taşıma Sigortası

Taşınacak malzemelerin güvenliği ve olası zarara karşı sigortalanması adına sizlere etkili bir alt yapı hazırlıyoruz. Taşımacılık sigortası ile güvenli lojistik hizmeti alabilirsiniz.

Taşıma Sigortası Nedir?

Bir sözleşme kapsamında meydana gelen hasar, çalınma, kırılma veya diğer zararlar için yapılan anlaşma, taşıma sigortası olarak nitelendirilebilir. Bir taşıyıcı firma ve bir de müşteriden oluşan karşılıklı taraflar, sigorta sayesinde krizlerin üzerinden daha kolay gelebilir. Örneğin yolculuk esnasında oluşabilecek bir durum, sözleşmedeki kriterlere göre değerlendirilecek ve bu doğrultuda devam edilecektir. Aksi halde tıkanmalar olur ve uluslararası nakliyat ciddi bir zaman krizine girebilir. Sorunların hangi taraftan kaynaklandığı ve oluşan tüm pürüzlerin net, şeffaf bir şekilde çözülmesi adına sizlere dürüst bir taşımacılık anlayışıyla hizmet veriyoruz.

Taşıma Sigortasında Teminat Türleri

Yurt dışına karayolu, denizyolu ve havayolu ile taşınacak olan mallar sigortalanırken müşterilere çeşitli teminat türleri sunulur. Bu teminat seçeneklerinin içeriği doğrultusunda bir çeşitlendirme mevcuttur. Örneğin dar teminat, bazı hükümlere göre belirlenir; genellikle kazalara bağlı yükün boşaltılması gibi riskler barındırır. Bu durum havayolu taşımacılığında geçerli değildir ve genellikle denizyolu taşımasında sunulur.

Geniş teminat, malzemenin kendiyle alakalı durumlar dışındaki bütün riskleri barındıran, çok daha kapsamlı bir detaylandırmadır. Örneğin yolculukta zarar göreceği kesin olan ve taşınma esnasında zarar gören malzemeler bu kapsam dışında tutulur.

Bazı teminatlar, savaş, grev veya hareket gibi nedenlere bağlı oluşan riskleri kapsamaktadır. Bu gibi haller varken uluslararası taşımacılık yapılıyorsa ve bu nedenlere bağlı bir hasar, risk varsa, dar ya da geniş teminattan biri seçilerek devam edilebilir.

Tehlikeli Madde Taşınmasında Malzeme Özelliği

Bazı malzemelerin taşınması esnasında kimyasal yapısıyla alakalı olarak bir belge ve sözleşmeler talep edilebilir. Örneğin kimyasal analiz raporu, malın prospektüsü, içeriği ve olası zararları vs. detaylandırılmalıdır. Yasal açıdan taşınma prosedürleri bakımından bu gibi ayrıntıların gerektirdiği sigorta kapsamını da size uygun formatta sunuyoruz. Müşterilerimiz, tüm taşıma süreçlerine dair baştan sona prosedürleri güven içerisinde yerine getirdiğimizi bilmelidir. Karşılıklı olarak baştan tüm merak edilenleri uluslararası nakliyat sigorta bilgilendirmesi talebiyle öğrenebilirsiniz.

TOP
Point Lojistik İthalat ve İhracat Telefon (0212 623 04 14)
Bizimle iletişime geçin ! Sizi yerinizde ziyaret edelim. İşletmenize en uygun çözümü sunalım.